Czy można na Tobie polegać?

0%

Gdy rano zadzwoni budzik mówisz sobie: "jeszcze pięć minut i wstaje"?

Koledzy z pracy robią składkę na imieninowy prezent dla współpracownika. Czy bywasz wtedy skarbnikiem?

Czy jesteś osobą, której inni zwierzają się ze swych problemów?

Twój znajomy namalował obraz i pyta cię co nim myślisz. Odpowiadasz...

Kiedy planujesz letni urlop?

Czy uważasz się za osobę odważną?

Czy palisz papierosy?

Czy Twoim zdaniem zasada "po trupach do celu" jest słuszna?

Czy bierzesz udział w grach losowych (totolotek lub inne)?

Czy można na Tobie polegać?
Nie można na Tobie polegać.
Masz kłopoty z samym sobą. Chcesz coś od życia, ale nie bardzo potrafisz się w tym życiu odnaleźć. Masz skłonności do egocentryzmu i to powoduje, że jesteś postrzegany jako osoba mało przydatna w towarzystwie. Zbyt wiele myślisz o własnych problemach. Trudno jest zaufać osobie, która potrafi mówić tylko o sobie, a nie potrafi słuchać, tego co inni mają do powiedzenia. Niestety uchodzisz za człowieka na którym nie można w ogóle polegać i dlatego możesz czuć się odtrącony. Jeśli chcesz zmienić ten stan, otwórz się na ludzi i uświadom sobie, że nie tylko ty jesteś na świecie. Przecież jesteś człowiekiem uczciwym i solidnym i tylko twoja psychika powoduje, że ludzie widzą cię inaczej niż jest to w rzeczywistości.
Można na Tobie polegać, ale tylko czasem.
Jesteś człowiekiem nie pozbawionym wad, ale i zalet ci nie brakuje. Wiele osób nie wie co o tobie myśleć. Z jednej strony widzą w tobie osobę godną szacunku i zaufania, z drugiej zaś istotę o zmiennych nastrojach po której nigdy nie wiadomo czego można się spodziewać. Jak cię widzą, tak cię traktują - współpracownicy powierzą ci składkowe pieniądze na imieninowy prezent dla współpracownika bez najmniejszych obaw, ale ten który został obdarowany prezentem nie zwierzy ci się, że prezent nie podoba mu się, gdyż będzie się bał, że powiesz o tym wszystkim. Twoja postawa zależy od subiektywnej oceny zdarzenia. Jeśli uznasz, że sprawa jest poważna twoja odpowiedzialność osiąga wysokie wskaźniki, jeśli uznasz, że sprawa jest błaha twoja odpowiedzialność spada do najniższego poziomu. W ten sposób zyskujesz przyjaciół lub tracisz bezpowrotnie.
Można na Tobie polegać.
Można na tobie polegać. Należysz do ludzi, którzy problemy innych przeżywają bardziej niż własne. Świetnie się sprawdzasz we wszelkich organizacjach społecznych. Posiadasz bardzo pozytywną cechę: potrafisz słuchać ludzi, a potem im doradzić. Nie czynisz to w sposób moralizatorski więc wiele osób zwierza ci się ze swych kłopotów i oczekuje twojego zdania. Co prawda są ludzie, którzy uważają, że ich zawiodłeś, że nie można na tobie polegać, ale jest to wina ich osobowości. Ci ludzie obwiniają wszystkich za swoje niepowodzenia i oczekują od ciebie złotego środka. Nie przejmuj się tymi ludźmi - większość widzi w tobie człowieka, któremu można zaufać i polegać na nim jak na Zawiszy.

Share your Results:Tylko niewielki procent ludzi może powiedzieć o sobie, że nigdy nikogo nie zawiedli. Prawie każdy z nas ma coś nie załatwionego, zdradził jakąś małą tajemnicę lub nie zrobił tego o co prosił przyjaciel. Powodów może być wiele – zapominalstwo, lenistwo, nieumiejętność zorganizowania sobie czasu… Jak postrzegają cię inni? Czy uchodzisz za osobę na której można polegać jak na Zawiszy? Szczerze odpowiedz na dziesięć poniżej zadanych pytań, a dowiesz się co ludzie o tobie myślą.