Co z Ciebie za obywatel?

0%

Czy przechodzisz przez ulicę w niedozwolonych miejscach?

Czy chodzisz do urn wyborczych?

Czy wyrzucasz drobne śmiecie na chodnik, ulicę?

Czy puszczasz głośną muzykę po 22?

Jeśli ktoś kogoś bije, ty...

Czy masz w domu nielegalnie wydane płyty CD lub DVD?

Czy masz tak zwane lewe dochody, których nie wykazujesz w zeznaniu podatkowym?

Czy kiedykolwiek dawałeś lub przyjmowałeś łapówkę lub tak zwane dowody wdzięczności?

Czy kiedykolwiek udawałeś, że pracujesz, a tak naprawdę zajmowałeś się czymś innym?

Czy głosujesz podczas wyborów?

Co z ciebie za obywatel?
Nie jesteś prawym obywatelem.
Trudno cię nawet określić mianem obywatel. Główne motto twojego życiowego postępowania mogłoby brzmieć: "wszyscy kradną, to dlaczego ja mam nie kraść?". Inne twoje motto: "Wybory? Głosowanie? Po co? I tak nic się nie zmieni." Odpowiedź jest prosta. Po pierwsze nie wszyscy kradną, a po drugie, bo z gruntu rzeczy należy być jak najuczciwszym człowiekiem. Prawdopodobnie żadne argumenty do ciebie nie dotrą, a to dlatego, że wszelkie naganne zachowania próbujesz tłumaczyć tak jak ci jest wygodnie. Jeśli chodzi o prawa i obowiązki obywatela, to zauważasz tylko prawa.
Z natury rzeczy jesteś prawym obywatelem.
Jako obywatel starasz się postępować zgodnie z pisanymi i niepisanymi zasadami. Jednak czasami przykładasz podwójną miarę. Jedną do siebie, a drugą do innych. Bywa, że nie zdajesz sobie z tego sprawy, bo przecież bliższa koszula ciału. Bywa też jednak, że twoja prawość jest łamana przez ciebie z premedytacją. Nie jest to takie złe dopóki nie przekroczysz pewnych nieprzekraczalnych granic. Dobrze znasz prawa i obowiązki obywatela. Jednak jako obywatel wykonując obowiązki starasz się to robić w sposób taki, aby nie za dużo stracić, a państwo aby za dużo z ciebie nie miało. Natomiast praw obywatelskich przestrzegasz aż do przesady.
Twoja prawość jest bardzo zasadnicza.
Jako obywatel wyznajesz założenie, że nie można łamać reguł choćby nawet były głupie. Trzymasz się utartych obowiązków i praw obywatelskich i nie ma dla ciebie od nich odwrotu. Uważasz, że nawet gdyby twoja prawość miałaby ci zaszkodzić, to i tak nie ma od niej odwrotu. Uważasz, że obywatel jest nikim w porównaniu z potęgą państwa. Czasami przeszkadza ci to w życiu, ale wewnętrzna siła nie pozwala ci zejść z obranej drogi prawego obywatela. Chociaż niektórzy postrzegają cię jako dziwaka, to są także tacy, którzy szczerze cię podziwiają. Trzeba uczciwie powiedzieć, że twoja lojalność obywatela jest wręcz nieprawdopodobna.

Share your Results:Prawy obywatel to nie tylko taki, który nie zabija i nie kradnie. Prawy obywatel to taki, który przestrzega najmniej wydawałoby się ważnych zasad. Chodzi na wybory, wykazuje obywatelską postawę w trudnych sytuacjach, wie jakie są obowiązki i prawa obywatela. Jaki jesteś, jaka jestem, jaki jest z ciebie obywatel? To jest Twoja psychozabawa. Dowiedz się jak poznać siebie!