Czy jesteś niewolnikiem / niewolnicą?

0%

Czy chciałbyś, aby wszyscy cię lubili?

Czy miewasz jakąś słabość pod którą dostosowujesz swój plan dnia (np. program w telewizji lub inna rozrywka)?

Czy masz jakiś nałóg bez którego trudno ci się obejść (np. papierosy, kawa itp.)

Czy potrafiłbyś spędzić rok na bezludnej wyspie?

Czy możesz powiedzieć o sobie, że jesteś luzakiem?

Jeśli twój znajomy, sąsiad ma lepszy samochód, lepszy telefon komórkowy itp., to czy starasz się, abyś ty miał jeszcze lepszy?

Czy ulegasz wpływom mody?

Czy potrafisz przyznać się do błędu?

Czy za wszelka cenę musisz być punktualny?

Którą osobą z niżej wymienionych najbardziej podziwiasz?

Czy jesteś niewolnikiem
Jesteś wolny jak ptak. Nikt nie może powiedzieć o tobie: niewolnik.
Nikt nie ma prawa rzecz, że jesteś niewolnica. Nie ulegasz żadnym modom, ani naciskom ze strony otoczenia. Żyjesz swoim życiem i mało cię obchodzi co inni o tobie myślą. A myślą, że jesteś dziwak. Wszystko przez to, że nie potrafią zrozumieć jak można być tak niezależnym. Twój sposób życia opiera się na jednej podstawowej zasadzie: nie oglądaj się na innych, zawsze bądź sobą. Czasami przynosi ci to porażki, ale ty o to nie dbasz, bo uważasz, że życie samo w sobie jest wystarczająco piękne i nie trzeba dodatkowo walczyć, aby było wygodne. Niewolnik i niewolnica, to nie jesteś ty!
Starasz się jak możesz, aby być w pełni wolnym człowiekiem.
Nie chcesz czuć się jak niewolnik lub niewolnica. Niestety, nie zawsze ci to wychodzi. Bardzo często wpadasz w pułapkę własnych potrzeb. Ciśnienie jakie wywiera na tobie środowisko bardzo często paraliżuje twoją wolność. Za wszelką cenę chciałbyś pokazać się z jak najlepszej strony, przez co nie zawsze jesteś sobą. Tym samym oddajesz się w niewolę konwenansów, mody, a przede wszystkim w niewolę pieniądza. I chociaż wiesz, że w twoim życiu powinno być więcej wolności, to bardzo rzadko potrafisz się zdobyć na zupełną swobodę. Tak więc czasami stajesz się niewolnicą lub niewolnikiem na własne życzenie.
Jesteś niewolnikiem / niewolnicą.
Doprowadziłeś się do takiego stanu, że nie potrafisz żyć na zupełnym luzie. Postrzegany jesteś jako snob, dla którego najważniejsze jest to, aby inni postrzegali cię jak najlepiej. Wykazujesz się swego rodzaju nachalnością i to co ty uważasz za wielkie, inni widzą jako małe. Bardzo szybko przyzwyczajasz się lepszego. Jeśli na przykład całe życie jeździłeś autobusem, a teraz kupiłeś sobie samochód, to już po miesiącu stwierdzisz z całą powagą, że nie wyobrażasz sobie jazdy w zatłoczonej miejskiej komunikacji. Można więc powiedzieć, że masz spętaną duszę. Niewolnik lub niewolnica jest w tobie i nigdy się nie wyzbędziesz tej cechy charakteru.

Share your Results:Wydawałoby się, że każdy z nas obdarzony jest wolnością. Jednak niektórzy z nas stali się niewolnikami. Niewolnikami pieniądza, konwenansów, samochodu i wielu, wielu innych rzeczy. Jaki jesteś, jaka jestem, jaki jest? To jest Twoja psychozabawa. Dowiedz się jak poznać siebie! Czy można określić cię jako niewolnik. Czy można o tobie powiedzieć niewolnica.