Czy jesteś osobą lojalną?

0%

Czy często okłamujesz swoich najbliższych?

Czy twoi bliscy znajomi, rodzina zwierzają ci się ze swoich tajemnic?

Ile razy dopuściłeś się zdrady partnera?

Czy zdarzyło się, że dla własnych korzyści "podłożyłeś komuś świnie"?

Czy zdarzyło się, że własne winy zrzucałeś na innych?

Czy zawsze postępujesz zgodnie z przepisami prawa?

Czy za milion złotych obciążyłbyś swojego najlepszego przyjaciela fałszywymi zeznaniami?

Czy zawsze dotrzymujesz słowa?

Wyobraź sobie taką sytuację: przychodzi do ciebie szef konkurencyjnej firmy i obiecuje złote góry abyś tylko zaczął pracować u niego. Co zrobisz?

Aby zrobić karierę przede wszystkim należy być...

Czy jesteś osobą lojalną?
Należysz do tej grupy ludzi dla których lojalność jest jedną z najważniejszych cech.
Twoja lojalność czasami przekracza granice przyzwoitości. Jesteś zdolny do zrobienia wszystkiego, nawet "podłożenia świni" najbliższym znajomym, aby być lojalnym wobec tych od których zależy twoje wynagrodzenie, praca, stopnie w szkole itp. Można więc zaryzykować twierdzenie, że twoja lojalność jest sposobem na lepsze życie. Niektórzy nawet dziwią się jak ty możesz w lustro popatrzeć bez zażenowania. Ty jednak nie masz wyrzutów sumienia. Oczywiście twoja tak zwana lojalność wobec jednych, jest nielojalnością wobec dziesiątek twoich znajomych. Cechę tę traktujesz wybiórczo i nawet nie starasz się znaleźć złotego środka, ponieważ twoja główna zasada brzmi: "Jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził". Twój sposób na lojalność pozwala ci się piąć po szczeblach drabiny, ale nigdy nie pozwoli ci wejść na sam szczyt. Jesteś tak bardzo lojalny / lojalna, że zawsze będziesz pomagał innym, nieco wyżej postawionym od ciebie. Doskonale nadajesz się do pracy polityka.
Bez cienia przesady można powiedzieć, że jesteś człowiekiem lojalnym.
Udało ci się znaleźć tak zwany złoty środek, gdyż hołdujesz zasadzie, że "pokorne cielę dwie matki ssie". Doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że lojalność najważniejsza jest dla samego siebie chociażby dlatego, aby można było spać snem człowieka uczciwego. Zdajesz sobie jednak sprawę z tego, że nie można być lojalnym za wszelką cenę. Jeśli ktoś chce wykorzystać twoją wierność dla własnych celów, a miałoby to szkodzić innym, przeciwstawiasz się temu i twoja lojalność nie jest już tak ważna. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy ty osobiście możesz z tego powodu ponieść straty, narazić się komuś ważnemu lub utracić czyjeś zaufanie. Takie postępowanie jest bardzo trudne, ale z biegiem lat radzisz sobie coraz bardziej, a ludzie widząc twoją lojalność z jednej strony i brak lojalności za wszelką cenę z drugiej, zaczynają cię podziwiać. Zyskujesz szacunek i zaufanie. Jeśli jesteś szefem, to dobrzy pracownicy cenią pracę u ciebie. Jeśli jesteś podwładnym to szefowie obdarzać cię będą coraz trudniejszymi zadaniami. Jesteś lojalny / lojalna w mądry sposób.
Nie ma w tobie krzty lojalności.
W ogóle własna lojalność wobec wszystkich i wszystkiego działa na ciebie jak płachta na byka. Prawdopodobnie wynika to z faktu, że myślisz przede wszystkim o sobie, o własnych przyjemnościach i o własnej karierze. Twoje credo życiowe sprowadza się do tego aby przejść przez życie lekko, łatwo i przyjemnie, nie licząc się z niczym i nikim. Bez najmniejszych skrupułów realizujesz swoje plany, choćby przez to mieli płakać twoi najbliżsi. Nie przejmujesz się również losami twojej firmy. Traktujesz ją jak miejsce do zarabiania pieniędzy i nic więcej. Uważasz, że to inni powinni się martwić o ciebie, a nie ty o innych. Kiedy jednak przychodzi do zwolnień w miejscu twojej pracy, to ty idziesz na pierwszy ogień, bo pracodawcy są przekonani, że ani nie można ci zaufać, ani na tobie polegać. Natomiast masz duże szansę zrobienia kariery prowadząc własny biznes. Chociaż pracownicy będą cię przeklinać, ty możesz zarabiać duże pieniądze. Życie rodzinne nie jest twoją domeną. Ze względu na twój chorobliwy brak lojalności, rozstania i rozwody to dla ciebie chleb powszedni. Paradoksalnie, masz powodzenie u płci przeciwnej i masz wielu krótkotrwałych partnerów. Wszyscy bowiem wiedzą, że nie jesteś lojalny / lojalna i nie ma co się z tobą wiązać na dłużej.

Share your Results:Lojalność jest bez wątpienia cechą niezwykle pozytywną. Jednak trudno powiedzieć czy nielojalność, czy też zbytnia lojalność jest gorsza. W pierwszym przypadku postrzegani jesteśmy jako ludzie na których nie można polegać, a w drugim jako lizusi. Istnieje jeszcze inny problem z lojalnością. Okazać się bowiem może, że lojalność wobec jednej grupy ludzi może okazać nielojalnością wobec innej grupy. I jak tu znaleźć złoty środek? A ty jak radzisz sobie z lojalnością? Odpowiedz na poniższe pytania, a dowiesz się czy nie powinieneś coś zmienić w swoim postępowaniu! Ten test na lojalność pozwoli Ci sprawdzić nie tylko siebie, ale i innych. Czy jestem lojalny, lojalna, lojalni?