Jaki będziesz na starość?

0%

Jeśli mówisz: "kocham" to mówisz to...

Czy potrafisz rozmawiać, ze swoim partnerem?

Co myślisz na temat zdania, że: "Wielka miłość i ogromne sukcesy obarczone są wielkim ryzykiem?"

W jakich stosunkach jesteś ze swoimi rodzicami?

Więcej czytasz czy oglądasz telewizję?

Czy jesteś łakomczuchem?

Czy żartujesz z innych ludzi?

Na wczasy wyjeżdżasz...

Czy pomagasz innym?

Czy mówisz: "dzień dobry" wchodząc do windy, w której są inni ludzie?

Jaki będziesz na starość?
Robisz wszystko, by na starość być zgorzkniałym człowiekiem.
Wszystko przez to, że dziś oczekujesz od ludzi znacznie więcej niźli mogliby ci dać. Tym samym twoje rozczarowania kumulują się i na starość twoje rozgoryczenie życiem będzie tak wielkie, że nie będziesz mógł sobie z nim poradzić. Pracujesz również na to, aby twoja starość była samotna. Dziś nie dzielisz się tym co masz, nie pomagasz innym i ukrywasz znajomości, które twoim bliskim mogłyby pomóc rozwiązać życiowe problemy. Jeśli chcesz zmienić swój los, to zacznij naprawiać własne błędy i nie mów, że te błędy to wina innych ludzi. Wtedy łatwiej ci będzie nie dawać się starości, a najbliżsi nawet nie pomyślą, aby miejscem na twoje ostatnie lata życia był dom starości.
Dziś trudno jednoznacznie stwierdzić czy twoja starość będzie radosna czy też zgorzkniała.
Co prawda żyjesz w miarę poprawnie. Dajesz ludziom siebie, kochasz i mając wiarę w Boga nie pozostawiasz wszystkiego jego wyrokom. Jednocześnie bardzo często zatapiasz się w przykrych wspomnieniach i rozdrapujesz ledwo co zarośnięte rany. Pozwalasz również, aby mało istotna sprzeczka niszczyła przyjaźń, a zdradzona miłość przeradzała się w nienawiść. Jeśli jednak mimo wszystko będziesz kochał i pracował z pasją, więcej dawał niż brał i wierzył, że zło jest tylko małym dodatkiem do wielkiego dobra, to twoja starość będzie bardzo pogodna. Odnajdziesz się wtedy w każdym miejscu. Czy to będzie dom bliskich ci osób, czy też dom starości. To nie będzie miało znaczenia, bo może cię czekać szczęśliwa i piękna starość.
Masz taki charakter, że na starość będziesz bardzo pogodną babcią lub pogodnym dziadkiem.
Nawet odbierając telefon będziesz się uśmiechał, a osoba do ciebie dzwoniąca będzie czuła twoją radość. Wszystko przez to, że miłość i jedzenie chwytasz bez zachłanności; nie wierzysz we wszystko co usłyszysz; śpisz na tyle długo aby się wyspać, ale nie tak długo jakbyś chciał; nie wydajesz wszystkich pieniędzy i w ogóle żyjesz z rozsądkiem. Rozsądek twój nie jest jednak taki, by nie pozwolił ci na odrobinę przemyślanego szaleństwa, które będzie solą i pieprzem twojej radosnej starości. Bez cienia wątpliwości można powiedzieć, że czeka cię piękna i szczęśliwa starość i to ty sam wybierzesz czy chcesz mieszkać sam, z rodziną czy może w domu starości.

Share your Results:Wśród starszych ludzi są dwie grupy. Jedni to zgorzkniali starcy dla których starość to wielka mordęga, a drudzy to radośni staruszkowie. Wbrew pozorom już dzisiaj pracujesz na to, jaką będziesz babcią i jakim dziadkiem. Jeżeli nie złożą cię tylko choroby starości, to przecież twoja starość może być piękna. Dowiedz się czy Twoja starość będzie szczęśliwa. Jaki jesteś, jaka jestem, jaki jest? To jest Twoja psychozabawa. Dowiedz się jak poznać siebie!