Jakie jest twoje uzależnienie od muzyki?

0%

Czy idąc na spacer zabierasz ze sobą jakikolwiek odtwarzacz muzyki?

Czytając książkę, gazetę, ucząc się, pracując równocześnie słuchasz muzyki?

Czy potrafisz odczytać zapis nutowy?

Czy grasz na jakimś instrumencie?

Czy jest jakiś rodzaj muzyki, który cię denerwuje?

Czy jesteś fanatykiem jakiejś muzycznej grupy lub muzycznego prądu?

Czy przy twoim stanowisku pracy ciągle coś gra?

Czy często się zdarza, że po usłyszeniu jakieś melodii natychmiast przychodzą ci do głowy wspomnienia związane z tą melodią?

Czy często nucisz lub podśpiewujesz sobie pod nosem?

Muzyki najlepiej słucha się...

Jakie jest twoje uzależnienie od muzyki?
W ogóle nie jesteś uzależniony / uzależniona od muzyki.
Czyżbyś naprawdę nie lubił muzyki? Nie, to chyba nie jest możliwe! Przecież każdy człowiek potrzebuje dźwięków ułożonych w logiczną całość. Tobie jednak wydaje się, że muzyka jest czymś wydumanym, bo pochodzi z instrumentów, które mają tylko tyle wspólnego z naturą, że wymyślone zostały przez człowieka. Nad muzykę cenisz ciszę. Chociaż możesz być również osobą, która najwięcej doznań uzyskuje słuchając szumu lasu lub morza. Możesz być też osobą, dla której ryk samochodowego lub motocyklowego silnika jest najpiękniejszą melodią. A może jeszcze inne dźwięki cię kręcą? Jednak muzyka w sensie dosłownym mogłaby dla ciebie nie istnieć.
Nie jesteś uzależniony / uzależniona od muzyki, chociaż bez niej trudno by ci było żyć.
Należysz do tej grupy ludzi, którzy mają swoje muzyczne preferencje, ale nie popadają w skrajności. Bardzo dobrze ci się rozmyśla przy muzyce, świetnie zasypia i w ogóle lubisz jak coś ci za uchem gra. Jeśli jednak masz się skupić na jakimś zajęciu, to wypływające z głośnika dźwięki trochę ci przeszkadzają. Dezorganizują twoje myślowe procesy i zakłócają koncentrację. Trzeba też pamiętać o tym, że do niektórych melodii masz emocjonalny stosunek. Czasami wydaje ci się, że mógłbyś słuchać ich bez przerwy i wtedy sprawiasz wrażenie jakby uzależnienie od muzyki było twoim problemem.
Jesteś uzależniony / uzależniona od muzyki.
Jako fanatyk muzyki już dawno czujesz to uzależnienie. Lubisz słuchać wielu muzycznych gatunków, ale jednocześnie masz bardzo sprecyzowane zainteresowania. Wiesz czego oczekują twoje uszy i jaka muzyka najbardziej cię kręci. Prawdopodobnie masz dobry słuch i niezłe poczucie rytmu. Przez ciągłe słuchanie tych samych utworów jesteś wyczulony na wszelkie odstępstwa i błędy, jakie występują we wtórnych wykonaniach. I chociaż chwali się, że tak kochasz muzykę, to jednak nieco za bardzo starasz się przekonywać innych, że to co ty słuchasz jest najwspanialsze. Męczysz tym niektórych. Uzależnienie od muzyki może być również groźne dla ciebie tak jak każdy inny nałóg.

Share your Results:Niektórzy z nas są uzależnieni od muzyki. Nie mogą po prostu bez niej żyć. A ty? Czy muzyka potrzebna ci jest tak samo jak woda i powietrze? Jaki jesteś, jaka jestem, jaki jest? To jest Twoja psychozabawa, aby sprawdzić uzależnienie od muzyki. Dowiedz się jak poznać siebie!